tmjbaner

Lubin przed Jaworem i Oławą

36wm5 W dolnośląskich zawodach strzeleckich LOK w Jaworze -

W sobotę, 4 września br. na strzelnicy kulowej Ligi Obrony Kraju w Jaworze odbyły się dolnośląskie zawody strzeleckie LOK z broni sportowej (karabinek i pistolet) oraz pistoletu dokładnego. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Jaworze z prezesem Tadeuszem Cabanem na czele. W imprezie startowało ponad 70 zawodników i zawodniczek z Dzierżoniowa, Jawora, Głogowa, Jeleniej Góry, Kłodzka, Legnicy, Lubina, Oławy i Wałbrzycha.

W konkurencji karabinek sportowy w kategorii seniorek zwyciężyła Barbara Elmanowska (291 pkt.) z Dzierżoniowa przed Elżbietą Kloc (284 pkt.) z Głogowa i Aleksandrą Królicką (275 pkt.) z Oławy. W kategorii juniorek najlepsza była Anna Kozieł (280 pkt.) z Oławy. Drugie miejsce zajęła Martyna Ćmierz (261 pkt.) z Lubina, a trzecie Patrycja Bodo (251 pkt.) z Jeleniej Góry.

W kategorii seniorów karabinka zwyciężył Tadeusz Czerwiński (290 pkt.) z Dzierżoniowa. Drugi był Rafał Sokołowski (287 pkt.) z Jawora, a trzeci Zbigniew Wrotkowski (285 pkt.) z Kłodzka. W kategorii juniorów pierwszy był Paweł Kotwicki (261 pkt.) z Oławy, drugi Adam Podgórski (257 pkt.) z Lubina i trzeci Marcin Janik (244 pkt.) z Jawora.

W pistolecie sportowym wśród seniorek pewnie zwyciężyła reprezentantka kadry Polski Małgorzata Kobes (281 pkt.) z Jawora przed Anną Gałką (245 pkt.) z Lubina i Moniką Szczeciak (225 pkt.) z Oławy. W kategorii juniorek pistoletu sportowego najlepsza była Agata Kloc (262 pkt.) z Głogowa. Drugie miejsce zajęła Marlena Wiśniowska (249 pkt.) z Lubina, a trzecie Kinga Przymuszało (203 pkt.) z Oławy.

W kategorii seniorów PS wygrał Ryszard Wiśniowski (277 pkt.) z Lubina. Drugi był Tadeusz Kobes (274 pkt.) z Jawora, a trzeci Grzegorz Żyła (265 pkt.) z Kłodzka.

W kategorii juniorów PS zwyciężył Paweł Lewandowski (247 pkt.) z Lubina. Drugie miejsce wywalczył Jędrzej Suchowiecki (244 pkt.) z Oławy, a trzecie Piotr Szymanowski (201 pkt.) z Głogowa.

W pistolecie dowolnym (odległość 50 metrów) w kategorii seniorów zwyciężył Jarosław Witkowski (243 pkt.) z Jawora. Drugi był Krzysztof Bech (230 pkt.) z Dzierżoniowa, a trzeci Jan Czerwiński (228 pkt.) z Legnicy. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli strzelcy z Lubina. Drugie miejsce zajął Jawor, trzecie Oława, czwarte Jelenia Góra, piąte Głogów, szóste Kłodzko, siódme Legnica, ósme Wałbrzych i dziewiąte Dzierżoniów.

Czołowi strzelcy jaworskich zawodów będą brać udział w zawodach krajowych. Po zakończonych zmaganiach pod tarczami najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali medale i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki LOK we Wrocławiu, które wręczał prezes ZP LOK w Jaworze Tadeusz Caban. Zawody zakończono wspólną wojskową grochówką przygotowaną przez Zbigniewa Bednarka z Jawora.